0

قیمت فرش ماشینی 9 متری

10 / 10
از 1 کاربر
« بازگشت به لیست مقالات | ﺳﻪشنبه 22 فروردین 1396 در ساعت 12 : 52 دقیقه | نظرات کاربران ( 2 )

روش محاسبه قیمت فرش ماشینی 9 متری

قیمت فرش ماشینی 9 متری باید بر اساس قیمت فرش 12 متری تعیین شود. یعنی اگر قیمت فرش 12 متری را بر 12 تقسیم کنیم و در 9 ضرب کنیم، قیمت فرش 9 متری بدست آید. اما مشاهده می شود که قیمت فرش ماشینی 9 متری بیشتر از مبلغی است که با این روش بدست می َآید. علت آن است که اکثر دستگاه های بافت فرش ماشینی توانایی بافت فرش هایی با عرض 3 متر را دارا می باشند یعنی در کل این 3 متر چله، نخ و پود بافت رفته و اگر فرشی با عرض کمتر بافته شود قسمت باقی مانده عرض دستگاه به صورت ضایعات یا به اصطلاح برزنت بافته می شود.

در رابطه با فرش 9 متری ( 3.5*2.5 ) که عرض فرش 2.5 متر می باشد نیم متر باقی مانده عرض دستگاه به صورت برزنت بافته می شود و این برزنت با وجود مصرف شدن نخ، چله و پود در آن و صرف هزینه برای تولید آن به عنوان ضایعات فروخته می شود. شرکتهای تولیدکننده فرش ماشینی برای جبران این خسارت ناشی از بافت فرش های 9 متری، مبلغی را به قیمت فرش 9 متری که از روش بالا بدست می آید اضافه می کنند.

هر چند بعضی از شرکتها با بافت تابلو فرش این نیم متر باقی مانده را هم تکمیل می کنند اما همچنان مبلغی را بعنوان جبران خسارت بافت برزنت به قیمت فرش ماشینی 9 متری اضافه می کنند.

ارسال نظر

احمد :
0 0
جالب بود
مدیریت :
0 0
خیلی ممنون
صالح :
0 0
احسنت
مدیریت :
0 0
خیلی ممنون
نام شما :
متن پیغام :
نمایش همه
علاقه مندی ها ()